Zbiranje sredstev za udeležbo otrok na bolnišničnih olimpijskih igrah v Bruslju leta 2010

DOBRODELNA AKCIJA

02.11.2009

Otroci iz vse Slovenije se zaradi različnih bolezni ali poškodb že vrsto let vključujejo v programe na Univerzitetnem rehabilitacijskem inštitutu - SOČA (URI-SOČA). Vključujejo se tudi v učno-vzgojno delo, ki poteka pod okriljem bolnišničnih šolskih oddelkov OŠ Ledina. Kljub zahtevnim življenjskim preizkušnjam se vključujejo tudi v različne druge dejavnosti, ki bogatijo njihovo rehabilitacijo ter jim prinašajo vedrino in dodaten smisel.

Društvo za Kakovostno Rehabilitacijo Otrok Slovenije - KROS je v sodelovanju z bolnišnično šolo OŠ Ledina na URI-SOČA že v lanskem letu pomagal pri udeležbi otrok na mednarodnih bolnišničnih olimpijskih igrah.

Mednarodne bolnišnične olimpijske igre se tradicionalno odvijajo pod okriljem bolnišnične šole L´ Ecole Escale v Bruslju. Udeležba na teh igrah je za otroke in mladostnike s posebnimi potrebami zares pomemben in svojevrsten dogodek.
Tudi v letu 2010 želimo podpreti udeležbo otrok na mednarodnih bolnišničnih olimpijskih igrah. Odvijale se bodo v Bruslju, predvidoma v maju. Ker staršev sodelujočih otrok ne želimo obremenjevati s stroški, smo se odločili, da potrebna sredstva za projekt (stroški poti in bivanja) zberemo tudi s prodajo koledarjev.

Koledar (4.8Mb, PDF) z naslovom Sporočila otrok sveta smo pripravili v sodelovanju s priznanim fotografom svetovnega slovesa, gospodom Arnetom Hodaličem in s prav tako izvrstnim oblikovalcem gospodom Borisom Balantom (oba sta se vsakršnemu honorarju v celoti odpovedala).

Zelo bomo veseli, če se boste odločili za nakup koledarjev in tako tudi Vi pripomogli k uresničitvi našega projekta.
Cena koledarja je 15,00 EUR. Denar bomo zbirali na transakcijskem računu:
Društvo KROS, Linhartova 51, 1000 Ljubljana
TRR:SI 56 05100-801216476, s pripisom: "za olimpijske igre"

Vse dodatne informacije o nakupu koledarja dobite na e-naslovu tanja.babnik@gmail.com ali na telefonski številki 040 471 784.

Za ogled koledarja potrebujete program Adobe Acrobat Reader, ki si ga lahko brezplačno prenesete v svoj računalnik.