KROS

Projekti

Naslovna stran | Novosti | Aktivnosti | Projekti | Priznanja | Statut | Prijavnica | Povezave | Arhiv

Zbiranje sredstev za Lokomat, akcija KORAK ZA KORAK

Hoja je za zdrave otroke in odrasle vsakodnevna aktivnost, ki je samoumevna. Različne prirojene ali pridobljene bolezni in poškodbe pri otrocih in odraslih vodijo v izgubo sposobnosti za hojo. Šele ob izgubi določene sposobnosti se zavemo, kako pomembna je za naše življenje; to velj atudi za hojo. V procesu rehabilitacije je učenje gibanja, hoje, pomembna aktivnost. Moderne metode rehabilitacije, s pomočjo naprave LOKOMAT®, omogočajo avtomatiziran trening hoje LOKOMAT®, omogoča bolj natančno vadbo, več ponavljanja pravilnega vzorca hoje in zato bolj uspešen program rehabilitacije.
Spomladi je Društvo organiziralo akcijo zbiranja sredstev za nakup naprave za učenje avtomatizirane hoje. Projekt se je poimenoval KORAK ZA KORAKOM. Vključeval je pripravo promocijskega materiala, zbiranje sredstev preko SMS sporočil in donacijo sredstev med dobrodelnim koncertom, ki je 16.6.2009 potekal v Slovenski filharmoniji in bil vključen tudi v neposredni prenos na RTV Slovenija. Zbrana sredstva bodo podarjena URI-Soča, ki v letu 2010 načrtuje nakup naprave.

Bolle tek okrog Blejskega jezera
Tudi v letu 2009 je društvo Šport ob jezeru organiziralo tek okrog blejskega jezera. Tek nima izrazito tekmovalne vsebine. Uspeli so mu dati duh razgibavanja telesa in prijetnega druženja, tekanja v čudovitem naravnem okolju obale blejskega jezera in dobrodelnosti. Udeležba je tradicionalno omejena na 250 tekačev v vseh kategorijah. Tek je zanimiv, ker z ramo ob rami tečejo družine, rekreativni tekači ter vrsta vrhunskih športnikov, ki nosijo očala Bolle. Teka so se udeležili tudi člani društva KROS in prijatelji. Celoten izkupiček zbranih sredstev na teku je šel v sklad humanitarne akcije KROS -"Vsi otroci ne morejo teči na krosu" - za kakovostno rehabilitacijo otrok poškodovanih v nesrečah. Enak dogodek je predviden tudi jeseni 2010.

Priprava koledarja za zbiranje sredstev za podporo izvedbe bolnišničnih olimpijskih iger v letu 2010
Koledar z naslovom Sporočila otrok sveta smo pripravili v sodelovanju s priznanim fotografom svetovnega slovesa, gospodom Arnetom Hodaličem in s prav tako izvrstnim oblikovalcem gospodom Borisom Balantom (oba sta se vsakršnemu honorarju v celoti odpovedala). Zbrana sredstva bomo namenili za podporo izvedbe bolnišničnih olimpijskih iger v Ljubljani in udeležno otrok na BOI v Bruslju v letu 2010.

Sodelovanje pri organizaciji bolnišničnih olimpijskih iger na URI Soča
V marcu 2010 so potekale že 18. mednarodne bolnišnične olimpijske igre (BOI). BOI so namenjene športnemu udejstvovanju invalidnih otrok, ki na ta način dobijo priložnost, da se izkažejo tudi na športnem področju. To pomeni posebno potrditev in je pomembna spodbuda pri razvoju pozitivne samopodobe otrok, ki imajo sicer omejene možnosti na različnih področjih od gibanja do sporazumevanja. BOI tradicionalno potekajo v organizaciji Bolnišnične šole OŠ Ledina Ljubljana, Društva za kakovostno rehabilitacijo otrok Slovenije (KROS) in Univerzitetnega inštituta za rehabilitacijo, URI – Soča. V okviru tega dogodka se nam že vrsto let pridružujejo tudi otroci s posebnimi potrebami iz Bruslja. Tudi ti imajo različne kronične bolezni oz. omejene zmožnosti funkcioniranja. V tednu, kolikor traja obisk, smo jim želeli ponuditi čim več prijetnega druženja in pozitivnih izkušenj.

Podpora pri udeležbi otrok na mednarodnih bolnišničnih olimpijskih iger v Bruslju (junij 2010)
Prvič smo uspeli zbrati sredstva za udeležbo otrok s posebnimi potrebami na mednarodnih bolnišničnih olimpijskih igrah v Bruslju. Mednarodne bolnišnične olimpijske igre se tradicionalno odvijajo pod okriljem bolnišnične šole L´ Ecole Escale v Bruslju. Udeležba na teh igrah je za otroke in mladostnike s posebnimi potrebami zares pomemben in svojevrsten dogodek.
V tednu od 18. do 24. junija so si otroci s spremljevalci ogledali nekaj znamenitosti v Bruslju in okolici, se družili z vrstniki in tekmovali na olimpijskih igrah. Zapise so strnili v dnevnik. Izkušnja je bila nepozabna za vse, zato se je Društvo odločilo, da udeležbo otrok na igrah v Bruslju podpre tudi v prihodnje.

Oglejte si Bruseljski dnevnik.